O hře

Milí hráči,

vítejte na začátku hry o našem prvním prezidentovi. Co si vybavíte, když se řekne Tomáš Garrigue Masaryk? Důstojného muže na koni? Starého prošedivělého pána s bradkou a kulatými brýlemi? Zamyšleného prezidenta?

Není divu. Masarykovi bylo v době, kdy v emigraci zahajoval svůj boj o samostatnou republiku, už 65 let. Nelze se tedy vůbec divit, že mladého Tomáše si umí představit málokdo.

Zveme vás na procházku Prahou, která byla pro Masaryka po velkou část života domovem. Bylo tomu tak v čase, kdy byl „pouhým“ profesorem známým mezi studenty a intelektuály. V době, kdy předkládal Čechům své myšlenky na češství a demokracii, ale i v čase, kdy zastával názory, které s náladou ve společnosti nesouzněly. Procházel ulicemi města bez povšimnutí jako jeho řadový občan, aby o pár let později projížděl stejnými místy se všemi prezidentskými poctami. Masaryk a Praha k sobě jednoduše patří.

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy váš tým o 2-5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Jak dlouho hra trvá?

Hra „Salon republiky“ obsahuje 6 stanovišť a 2 bonusy. Myslíme si, že hru je možné zvládnout do 90 minut.

Kde hra začíná?

Hra začíná na v Obecním domě v Praze, nám. Republiky 5, Praha 1.

Co potřebuji ke hře?

Tým o 2-5 hráčích, herní brožuru, kterou si můžete zdarma vyzvednout na pokladně Obecního domu nebo si ji můžete  vytisknout, alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet, tužku, papír, nůžky a 90 minut vašeho času. To je vše!

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také.

Kdo za hrou stojí?

Originální šifrovací hru pro vás připravila agentura CzechTourism v rámci připomínek a oslav významných výročí roku 2018 a společnost Cryptomania s.r.o.

Přejeme příjemnou hru!