O hře

Milí hráči,

vítejte na začátku hry o Hradci Králové. O nádherných a jedinečných místech, která spojuje označení Salon Republiky. Je zcela jedno, zda tento pojem dobře znáte, nebo se s ním setkáváte poprvé. Rádi bychom vám ukázali, jak o jeho výstavbě mohly koncem předminulého století referovat místní plátky. Hradecké c.k. poštovské noviny jsme si pro potřeby hry vymysleli, ale vše ostatní je realita. Barokní opevnění bylo skutečně odstraněno a pod vedením starosty Františka Ulricha se Hradec v následujících třech dekádách proměnil z pevnosti v inspirativní učebnici předválečné i meziválečné urbanistiky.

Do jejich stránek se nesmazatelně zapsali významní architekti a umělci jako Jan Kotěra, František Sander, Oldřich Liška, Josef Fňouk, Jan Rejchl, ale především Josef Gočár, autor mnoha zdejších staveb, ale především celkové radiálně okružní koncepce městské výstavby. Byl to Gočár, kdo obklopil hradecké staré město pásem zeleně a vody, určil, kolik pater mohou mít nové domy a jaký by měl být poměr parků k zastavěné ploše.

Vydejte se teď s místními pisálky na cestu po zajímavých místech této éry.  

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy váš tým o 2-5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Jak dlouho hra trvá?

Hra „Salon republiky“ obsahuje 6 stanovišť a 2 bonusy. Myslíme si, že hru je možné zvládnout do 90 minut.

Kde hra začíná?

Hra začíná na úpatí Gočárových schodů v Hradci Králové.

Co potřebuji ke hře?

Tým o 2-5 hráčích, herní brožuru (kterou můžete zdarma získat v TIC na Velkém náměstí v Hradci Králové, nebo TIC na Komenského ulici blíže startu hry), alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet, tužku, papír, nůžky a 90 minut vašeho času. To je vše!

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také.

Kdo za hrou stojí?

Originální šifrovací hru pro vás připravila agentura CzechTourism v rámci připomínek a oslav významných výročí roku 2018 a společnost Cryptomania s.r.o.

Přejeme příjemnou hru!